Page 1070 of 1945 FirstFirst ... 106910701071 ... LastLast
Results 7,484 to 7,490 of 13613

Default Re: Ειδησεις απο την Ελλαδα.

έχει κάτι θεικά όμως

Κόμμα Πειρατών Ελλάδας (Ι. Παναγόπουλος)

Τυραννοκτόνοι - Αθαν. Δασκαλόπουλος (μεμονωμένος υποψήφιος).
    monarch to the kingdom of the dead

Για τους Τυραννοκτόνους δεν έχω άποψη, αλλά επειδή ψηφίζω και γω και γενικά το ψιλοψάχνω το πράγμα για πρώτη φορα, διάβασε λίγο τις αρχές των πειρατών. Μπορεί να είναι σε παιδικό στάδιο ακόμα και να έχουν "αστείο" όνομα αλλά εμένα τουλάχιστον με βρήκαν σύμφωνο σε κάποια πράγματα.(δεν το διάβασα όλο παρ'όλα αυτά)Σίγουρα είναι κάτι διαφορετικό, και μάλλον προοδευτικό

Εντιτ. Για τους μετανάστες δεν παίρνουν θέση, αλλά με κάλυψε ένα μέλος τους στα comments
    Last edited by Ignorant_pig; 22-04-2012 at 20:01.
    Μετά απο ένα παρτάκι και ένα τρίφυλλο μυρωδάτο ειμαι έτοιμοι για ύπνο καλή ημέρα στους πρωινούς

Quote Originally Posted by Ignorant_pig View Post
    Για τους Τυραννοκτόνους δεν έχω άποψη, αλλά επειδή ψηφίζω και γω και γενικά το ψιλοψάχνω το πράγμα για πρώτη φορα, διάβασε λίγο τις αρχές των πειρατών. Μπορεί να είναι σε παιδικό στάδιο ακόμα και να έχουν "αστείο" όνομα αλλά εμένα τουλάχιστον με βρήκαν σύμφωνο σε κάποια πράγματα.(δεν το διάβασα όλο παρ'όλα αυτά)Σίγουρα είναι κάτι διαφορετικό, και μάλλον προοδευτικό
    Εντιτ. Για τους μετανάστες δεν παίρνουν θέση, αλλά με κάλυψε ένα μέλος τους στα comments

Εγω εχω την εντυπωση οτι το μονο για το οποιο μιλανε σοβαρα, και ο βασικος λογος της δημιουργιας τους, ειναι το ελευθερο ιντερνετ και τα προσωπικα δεδομενα στο διαδυκτιο. Κανω λαθος ??
    Rebellion In Dreamland. Το μεγαλυτερο Επος που γραφτηκε ποτε.

όχι μόνο.γενικά έχουν κάποιες "τρύπες" που δεν καλύπτουν με τις θέσεις τους.
    ακόμα και οι ίδιοι επικαλούνται πειρατικά κόμματα άλλων χωρών και λένε πως σε διάφορα θέματα έχουν διαφορετικές απόψεις.γενικά πάντως ΟΚ, δεν είδα κάποια μαλακία που να κάνει μπαμ, μέσα σε 10 λεπτά διάβασα ότι διάβασα τις προάλλες, δεν έχω και ολοκληρωμένη άποψη.

άμα ήταν κανονικοί πειρατές τους ψήφιζα κατευθείαν
    Spoiler
    Μετά απο ένα παρτάκι και ένα τρίφυλλο μυρωδάτο ειμαι έτοιμοι για ύπνο καλή ημέρα στους πρωινούς

Απλα εχω την εντυπωση οτι μεγαλο μερος οσων ψηφισουν ''πειρατες'' ειναι 18χρονα νερντς των ιντερνετ καφε, που το ριχνουν σ'αυτους για πλακα.

Δεν σου τη λεω ignorant εσενα προφανως, ή οποιον αλλον το σκεφτεται για πειρατες, απλα αυτη την εικονα εχω σχηματισει στο μυαλο μου.

Σε μια τοσο κρισιμη πολιτικα περιοδο και εκλογικη αναμετρηση, δεν νομιζω οτι χωρουν τετοιοι ''νεφελωδεις πειραματισμοι'' σχετικα με την ψηφο.

But that is just my opinion.

όχι ρε και γω δεν είπα ότι θα τους ψηφίσω, γνώμες παίρνω και διαβάζω γενικότερα. απλά δεν είναι τόσο αστείο το όνομα, και σίγουρα δεν είναι κόμμα επιπέδου "Τυραννοκτόνων", λολ.

Yποψήφιος βουλευτής ΝΔ: "Στ'αρχ ... α μου αν αυτοκτονούν"!

Απίστευτες θέσεις εκφράζουν στη ΝΔ για τις αυτοκτονίες των πολιτών λόγω της κρίσης και των πολιτικών του Μνημονίου που έχει υπογράψει το κόμμα τους.

Ιδού λοιπόν τι έγραψε ο υποψήφιος βουλευτής της Ν.Δ στο νομό Αχαΐας, Γιάννης Δριμάλας στην σελίδα του στο facebook ο οποίος σε απάντησή του σε άλλον χρήστη του διαδικτύου, απλά "γράφει στα αρχ...δια του αυτούς που αυτοκτονούν"!

Σύμφωνα με την καταγγελία πολίτη «Ο Κύριος Giannis Drimalas πολιτευτής της ΟΝΝΕΔ & της ΝΔ ο οποίος μου έστειλε αίτημα φιλίας, με αφορμή ανάρτηση στον τοίχο του όπου έγραψε αυτολεξί τα λόγια του Αντώνη Σαμαρά στην πολιτική διαφήμιση της ΝΔ όπου και καταλήγει «ΜΑΖΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ» και του απάντησα «Πάλι σήμερα είχαμε 3 αυτοκτονίες Γιάννη. Έχει δίκιο ο Σαμαράς. Θα τα καταφέρουμε. Να μην μείνει κανένας ζωντανός» μου έστειλε το ακόλουθο μήνυμα στα εισερχόμενά μου:

«kalhspera!!!epidi den me 3ereis kai den se 3erw … gia na min paragnwristoume 8a protimousa na min 3anasxoliaseis ston teixo mou …. sta @@ mou an pe8anan – autoktonisan – skwto8ikan …. opws kai esena sta @@ sou an skwto8ikan 1000 stin tinisia ton perasmeno mhna!!! mporeis na kaneis oti goustareis stis ekloges apla min me enoxleis….. euxaristw gia ton xrono sou!»»

Μετά την έκταση που πήρε το θέμα ο Γιάννης Δριμάλας έσπευσε αμέσως να αλλάξει τις φωτογραφίες του προφίλ του, ενώ στη συνέχεια άλλαξε το όνομά του και διέγραψε το επίμαχο σχόλιο. Δυστυχώς όμως γι αυτόν ο ιντερνετικός συνομιλητής του φρόντισε να αποθηκεύσει το απαράδεκτο σχόλιο, το οποίο και έχουμε στην διάθεσή μας.